Lakukivi aed-mustköömnetega (1,8 kg)

24.90 

Koostis:
– glükoosisiirup
– meresool
– söödakriit
– aed-mustköömned 3,72%
– kanepiseemned
– linaseemned
– maarjaohaka seemned
– lambaläätse seemned
– päevalille seemned

Tootekood: Horsyd-0303 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Toimeained: Aed-mustköömned, kanepiseemned, linaseemned, maarjaohaka seemned, lambaläätse seemned, päevalilletuumad, peensöödakriit, meresool.

Aed-mustköömnete tähtsus: Seda kasutatakse seedetrakti haiguste, sealhulgas gaaside, koolikute, kõhulahtisuse, düsenteeria, kõhukinnisuse ja hemorroidide raviks. Seda kasutatakse ka hingamisteede haiguste korral, sh. astma, allergiad, köha, bronhiit, emfüseem, gripp, seagripp ja ummikud.

Kanepiseemnete tähtsus: Need väikesed, pruunid seemned on rikkad valkude, kiudainete ja tervislike rasvhapete poolest: sealhulgas oomega-3 ja oomega-6. Neil on antioksüdantne toime ja need võivad vähendada erinevate haiguste sümptomeid, parandades südame, naha ja liigeste tervist.

Linaseemnete tähtsus: Linaseemned sisaldavad mõningaid toitaineid, millel võib olla mitmesuguseid tervisega seotud kasusid. Nagu teised taimsed toidud, on linaseemned rikkad antioksüdantide poolest. Need võivad aidata haigusi ennetada, eemaldades molekulid, mida nimetatakse vabadeks radikaalideks. Vabad radikaalid tekivad loomulike protsesside ja keskkonnamõjude tulemusena. Kui kehas on liiga palju vabu radikaale, võib tekkida oksüdatiivne stress, mis põhjustab rakukahjustusi ja haigusi. Antioksüdandid aitavad eemaldada kehast vabu radikaale. Linaseemned on hea lignaanide allikas, millel on olevat antioksüdantsed omadused.

Maarjaohaka seemnete tähtsus: Maarjaohakas on ravimtaim, mille toimeained on rühm taimseid ühendeid koondnimetusega silimariin. Maarjaohakast saadud silimariinil on teadaolevalt antioksüdantsed, viirusevastased ja põletikuvastased omadused. On märgatud, et maarjaohaka toimeained parandavad mõne vähiravi mõju. Loomadel stimuleerib piimaohakas luu mineraliseerumist. Maarjaohakas on ohutu toidulisand, mis näib aitavat täiendava ravina erinevate haiguste korral, sealhulgas maksahaiguste, vähi ja diabeedi korral. Maarjaohakat kasutatakse mõnikord loodusliku ravimina maksaprobleemide puhul nagu tsirroos, kollatõbi, hepatiit ja sapipõie häireid.

Lambaläätse seemnete tähtsus: Lambaläätse seemnetel on tervislik toitumisprofiil ja need sisaldavad palju kiudaineid ja mineraale, sealhulgas rauda ja magneesiumi. Uuringud on näidanud, et lambaläätse seemned võivad suurendada mära rinnapiima tootmist ja vastsündinu kaalutõusu. Lambaläätse seemned võivad vähendada ka kolesteroolitaset, alandada põletikku ja aidata isu kontrolli all hoida.

Päevalilleseemnete tähtsus: Päevalilleseemned on rikkalikud tervislike rasvade, kasulike taimsete ühendite ja mitmete vitamiinide ja mineraalide poolest. Päevalilleseemnetes leidub mitmeid kasulikke toitaineid, nagu E-vitamiin ja seleen, ja kasulikke taimseid ühendeid, mis võivad aidata vältida kroonilisi haigusi.

Peensöödakriidi tähtsus: Looduses ei esine puhtal kujul ühendit CaCO3, mida kasutatakse loomade söötmisel. Peensöödakriit sisaldab seda 90% ulatuses ja ülejäänud 10% moodustavad lisandid nagu magneesiumkarbonaat, savimineraalid, alumiiniumoksiidid, raudoksiidid ja kvarts. Kaltsiumkarbonaat võib sisaldada selliseid elemente nagu magneesium, raud, kaadmium ja plii. Kriiti tuleks kaltsiumi allikana kasutada iga põllumajanduslooma toidus. Kui soovid oma hobuse tervise eest hoolitseda parimal võimalikul moel, siis pead hoolitsema ka selle eest, et ta saaks piisavalt kriiti. Söödakriiti võib anda loomadele käest või kasutada söödalisandina.

Meresoola tähtsus: Meresool on üks neist haruldastest ainetest, mis sisaldab kõiki 84 inimkehas leiduvat mikroelementi. Loomadele pakuvad need mitmesuguseid tervisega seotud eeliseid alates artriidi ja põskkoopapõletiku ravist kuni lihaskrampide leevendamiseni.

Analüütilised koostisosad: toortuhk 26,45% / toorproteiin 5,38% / toorkiud 0,75% / toorrasv 3,52% / kaltsium 0,080% / fosfor 0,18% / naatrium 9,70% / magneesium 0,075% /
kaalium 0,53 % / vask 6,17 mg/kg / tsink 35,1 mg/kg / mangaan 8,40 mg/kg / raud 40,0 mg/kg / niiskus 2,48%.

Kasutamine: Paigaldage hobuse/poni ulatusse ja kinnitage hästi.

horsyd

Lisainfo

Kaal 1.8 kg