Ratsastamine

Villema hobutalu ootab külla tublisid noorhobuseid, kes vajavad õpetamist. Talu perenaine Annika on paljude aastate pikkuse kogemusega ratsastaja, kes on töötanud hobustega Austraalia võiduajamistallis ja lihvinud oma ratsastamisoskusi Eesti suurimate karjadega hobusekasvatajate juures. Talu peremees aitab ka, nagu vaja. 🙂

Meie hinnakiri on alljärgnev. Hinnad ei sisalda käibemaksu, sest meie ettevõte ei ole käibemaksukohustuslane.

  • Esmane õpe – 95 EUR
  • Ratsastamine e. õpetmine ratsanikku kandma – 295 EUR
  • Pidamine talvel – 95 EUR (mitte rohkem kui 2 kuu tasu)
  • Pidamine suvel – 45 EUR (mitte rohkem kui 2 kuu tasu)

Esmase õppega saab hobune kõigepealt inimest tundma ja austama (kui ta seda veel ei oska). Seejärel õpetab Annika teda päitseid kandma ja inimese järel ning kõrval kõndima ja jooksma. Ta õpib ka jalgu andma ja treilerisse minema. Esmaseks õppeks kõige sobivam vanus on 2 aastat.

Ratsastamise käigus korratakse hobusega üle jalgade andmine ja treilerisse minemine. Seejärel õpetab Annika hobuse sadulat kandma ja lõpuks ka inimest, sadulas. Loeme hobuse ratsastatuks, kui ta oskab koos ratsanikuga teha sammu, traavi ja galoppi. Ratsastamiseks peab hobune olema vähemalt 3 aasta vanune.

Hobuse oskuste tõestamiseks ja võimalikule tulevasele ostjale reklaamimiseks teeme temast video, mille saadame õpetatud hobuse värskelt rõõmsale omanikule.